Pivovar Nilio prináša prvé izotonické nealkolické pivo na Slovensku

Päť mesiacov vývoja predchádzalo navareniu prvého izotonického nealkoholického piva na Slovensku. Podarilo sa to pivovaru Nilio z Liptovského Mikuláša. GREAT WARRIOR má plnú pivovú chuť doplnenú o svieže tóny manga a citrónu. Vďaka svojmu zloženiu predstavuje chutnú alternatívu k nápojom, ktoré sa konzumujú pred, počas a po športovom výkone.

Nealko, ktoré chutí ako pivo

Nilio je pripravované veľmi podobným procesom ako alkoholické pivo, pričom zásadným rozdielom je použitie zmesi špeciálnych kvasiniek. Zmenou teploty, tlaku, pH a množstva cukrov dostávame kvasinky do stresových podmienok. Vďaka tomu prestanú produkovať alkohol a začnú produkovať glycerol vo väčšej miere ako je pre nich bežné.

„Veľmi dlho sme boli zaseknutí na obsahu alkoholu 0,8 %, pričom najvyššia povolená hranica pre nealko pivo je 0,5 %. Nakoniec sa to napokon podarilo a dnes varíme pivá s obsahom 0,2 až 0,3 % alkoholu. Dosiahli sme cieľ, priniesť nealko, ktoré chutí ako pivo. Rozhodne však nechceme zastať a na slovenský trh prinášať zuajímavé novinky. Práve preto sme sa v posledných mesiacoch zamerali na nápoje s izotonickými vlastnosťami.“ hovorí Juraj Vongrej, hlavný sládok nealkoholického pivovaru Nilio.

Izotonické spojenie vedy a remesla

Nápoje s izotonickými vlastnosťami predstavujú skupinu nápojov, ktoré sa aktivitou všetkých molekúl obsiahnutých v nápoji zhodujú s aktivitou krvnej plazmy. Práve vďaka tejto vlastnosti je izotonický nápoj najlepšou možnosťou ako doplniť tekutiny a energiu nie len počas, ale aj po športovom výkone. Vďaka technologickému postupu rmutovania dosahuje naše pivo vysoký obsah dlhoreťazcových cukrov s nižším glykemickým indexom čo podčiarkuje jeho vhodnosť nielen pre športovcov.

„Päť mesiacov sme hľadali správnu koncentráciu minerálov a pomeru cukrov pre dosiahnutie správneho zloženia GREAT WARRIOR. Vďaka tomu sa nám podarilo navariť prvé izotonické pivo na Slovensku,“ dodáva Vongrej.V chuti nealkoholického piva GREAT WARRIOR nájdete mango a citrusy, ktoré vhodne dopĺňajú jemnú horkosť piva. Výsledkom je chuť, ktorá osvieži počas horúcich letných dní a poteší všetkých fanúšikov zlatistého moku.

„Nealkoholické pivo Great Warrior je správna voľba pre aktívnych aj rekreačných športovcov. Nízke percento alkoholu, vhodná osmolarita a správny pomer cukrov vášmu telu doplní tekutiny a energiu pre lepšiu regeneráciu a ďalší športový výkon,“ dopĺňa doc. Ing. Daniela Šmogrovičová, PhD. z Fakulty chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

GREAT WARRIOR je nápojom športovcov pretože:

  • má nízky obsahu alkoholu (do 0,5 %), vďaka čomu dokonale hydratuje
  • obsahuje vitamíny B1, B2, B3, B6 a kyselinu listovú
  • neobsahuje žiadne pridané cukry, všetky majú prírodný pôvod
  • neobsahuje konzervanty a stabilizátory
  • 1 flaša zabezpečí 50 % dennej dávky draslíka
  • 1 flaša dodá 30 % dennej dávky horčíka
  • 1 flaša doplní 15 % dennej dávky sodíka

Dostupné na celom Slovensku

„GREAT WARRIOR je nealkoholické pivo, ktoré si zamilujete. Som presvedčený, že sa nám podarilo vytvoriť produkt, ktorý dokáže konkurovať v celej Európe a bude vhodnou alternatívou soft drinkov a izotonických nápojov, keďže podstata jeho vysokých hodnôt vitamínov a minerálov tkvie v najvyššej kvalite vstupných surovín a spojením technológie a vedy v našom pivovare“ dopĺňa Matúš Kozina, Head of Sales and Operations v pivovare Nilio.