NILIO prináša nové možnosti ako piť pivo bez výčitiek pre športovcov a aktívnych ľudí

NILIO je prvý nealkoholický pivovar na Slovensku, ktorý v roku 2020 vznikol v Liptovskom Mikuláši a je spojením špičkovej vedy a poctivého remesla. Tento pivovar si dáva záležať na vysokej kvalite vstupných surovín, tradičnej výrobe varením a vysokým obsahom vitamínov i minerálov.

Spojenie špičkovej vedy a poctivého remesla

NILIO varí nealkoholické pivá tradičným remeselným spôsobom, pričom pri varení používa  špeciálny kmeň kvasiniek. Tento kmeň kvasiniek má defektný gén, ktorý spôsobuje, že kvasinky nevedia využiť maltózu ako cukor, ktorý je v mladine najviac zastúpený a produkujú prírodný glycerol.

Následne ovplyvňuje biochemické cykly glykolýzy a anaeróbneho kvasenia.

Vhodným nastavením procesov NILIO docielilo, že alkohol v ich nealkoholických pivách bol zastabilizovaný na hranici 0,1-0,2%. Vďaka poctivému remeselnému a špičkovej vede sú nealkoholické pivá NILIO charakteristické plnou chuťou a vôňou.

Alkohol je zastabilizovaný na 0,1 – 0,2%.

Naopak, vo väčšine komerčných pivovarov je proces výroby nealkoholických pív spojený s destilačnou metódou odstraňovania alkoholu spojeným s riedením alkoholického piva.

Následne sa v majorite do týchto pív pridávajú sladidlá, najčastejšie vo forme glukózovo-fruktózového sirupu, ktorý pri konzumácií vo väčšej miere môže viesť k tukovateniu pečene, v extrémnych prípadoch až takzvanej nealkoholickej cirhóze pečene.

Pivá sú vyrobené len z prírodných surovín bez pridania akýchkoľvek syntetických látok.

Nealko, ktoré chutí ako pivo

NILIO sa stalo jedinečným zástupcom na slovenskom trhu, ktorý zákazníkom dodáva produkt s výbornou chuťou i vôňou a preukázateľnými zdravotnými benefitmi. Ich nealkoholické pivá sú na nerozoznanie od chuti alkoholických pív, avšak neobsahujú alkohol. Práve alkohol má negatívny vplyv na ľudský organizmus, čo preukázateľne dokázali mnohé vedecké publikácie.

Je potvrdené, že alkohol má negatívny vplyv na zdravie.

Všetky pivá NILIO sú vyrobené výlučne z prírodných surovín, a v žiadnom procese výroby nepoužíva syntetické látky.

Preto sa ich nealkoholické pivá vyznačujú plnou chuťou, ktorá je charakteristická pre moderné remeselné pivá. Remeselný pivovar z Liptovského Mikuláša je zároveň držiteľom celosvetovej certifikácie VEGAN.

Pivá spĺňajú dokonca vegánske kritériá.

„VEGAN pre nás predstavuje zdravý, udržateľný životný štýl a podčiarkuje použitie výlučne prírodných surovín bez syntetických látok. Preto sme hrdí, že svet NILIO sa prirodzene stretol so svetom VEGAN a spoločne vyznávajú rovnaké hodnoty“ dodáva Matúš Kozina, riaditeľ pivovaru NILIO.

Prvé Izotonické pivo na slovenskom trhu

Najlepším príkladom záväzku NILIA k zdravému životnému štýlu sa stalo nealkoholické pivo, ktoré vzniklo ako tretí produkt pivovaru z Liptovského Mikuláša. Aj preto si získalo príznačný názov: GREAT WARRIOR alebo tiež v slovenčine veľký bojovník.

Pivo GREAT WARRIOR je prvým pivom na Slovensku, ktoré má izotonické vlastnosti.

GREAT WARRIOR má ako prvé nealkoholické pivo na slovenskom trhu izotonické vlastnosti, čo znamená, celková osmotická aktivita molekúl v tomto nápoji simuluje osmotickú aktivitu krvnej plazmy. Tento jav má za následok správnu hydratáciu a zároveň nedochádza k prudkému nárastu glykemického indexu ako to môže byť pri pivách alkoholických prípadne intenzívne sladených nápojoch.

Pivo, ktoré uvoľňuje energiu postupne

Neposledným ale významným atribútom je fakt, že všetky nealkoholické pivá Nilio sú rmutované pri vysokých teplotách, kedy je účinok sladových enzýmov tvoriacich jednoduché cukry (glukóza, fruktóza, príp. maltóza) potlačený a tvoria sa najmä dlhoreťazcové cukry ako maltotrióza, dextríny a oligosacharidy. Dlhoreťazcové cukry v pivách NILIO tvoria až 80 % zo celkového súčtu cukrov a práve preto energia, ktorú získate pitím nealkoholických pív NILIO sa uvoľňuje postupne.

NILIO vytvorilo pivnú mapu, kde môžete nájsť najbližšie miesto, kde si pivo môžete kúpiť.
NILIO vytvorilo pivnú mapu, kde môžete nájsť najbližšie miesto, kde si pivo môžete kúpiť.

Pandemické obdobie nie je najvhodnejšie pre predstavenie nových produktov všeobecne. Aj napriek tomu sa NILIO teší úspechom na Slovensku i v Čechách.

Pre fanúšikov sme vytvorili na webe www.nilio.sk pivnú mapu kde si môžu nájsť najbližšie miesto, kde si pivo NILIO môžu kúpiť.

V portfóliu nealkoholických pív nájdete 4 pivá. Zero Power, Black Hero, Great Warrior a Yuzu Samuray.

Web kontakt: www.nilio.sk